Rozhovor s projektovým manažérom Antonínom Pokorným o programe Opel Handycars

Antonín Pokorný – manažér projektu Opel Handycars

Za komplexnú pomoc s riešením mobility pre hendikepovaných získal cenu „Mosty“ za rok 2013, v ďalšom ročníku „Mostov“ bol Opel hlavným partnerom a mal vlastnú kategóriu, cenu Opel za zásluhu o integráciu osôb so zdravotným postihnutím. Čo pre Vás tieto ocenenia znamenajú a nakoľko sú pre Vás zaväzujúce?

Ocenenie MOSTY 2013 si veľmi vážime. Zdá sa, že ideme správnym smerom v snahe pomôcť mobilite osôb so zdravotným postihnutím. Aj preto sme boli hlavným partnerom Národnej rady zdravotne postihnutých v ČR pri vyhlasovaní výsledkov za rok 2014. MOSTY považujeme za skvelú akciu.

V čom sa vaša ponuka líši od služieb ostatných výrobcov a predajcov automobilov pre osoby s postihnutím?

Predovšetkým sa naša ponuka týka všetkých osôb so zdravotným postihnutím, bez ohľadu na mieru ich postihnutia a nie je viazaná na štátny príspevok. Všetkým týmto osobám poskytujeme zľavu na vybraný automobil. Opel Handycars nájdu naši zákazníci u každého dealera OPEL. Ako jediní poskytujeme asistenciu zdar-ma na 5 rokov. A celkom iste sú to i zvýhodnené servisné služby. Veľkým prínosom je spolupráca s úpravcami vozidiel. V Českej republike je to JP Servis a na Slovensku firma ARES.

Ako sa postupuje pri úprave auta pre hendikepovaných? Aké sú úskalia?

V prvom rade ide o správny výber auta tak, aby vybraný model mohol byť upravený podľa potreby užívateľa. Už pri výbere modelu a jeho vybavení naši predajcovia úzko spolupracujú s úpravcami. Zamedzí sa tým možnosti, že zakúpený automobil sa nebude dať upraviť podľa potrieb zákazníka. Upozorňujeme budúcich majiteľov, že by mali brať ohľad i na skutočnosť, že auto by malo priestorovo vyhovovať ich štýlu života. Ten, kto sa aktívne venu-je športu, si iste nevyberie najmenšie auto. Rodiny so zdravotne postihnutými deťmi preferujú VIVARO. Koľko ľudí bude vo Vašom aute jazdiť o niekoľko rokov? Bude vaše ochorenie vyžadovať počas najbližších 10-tich rokov ďalšie úpravy? Založíte si rodinu? Vozíte psa? Je potrebné si zodpovedať tieto a podobné otázky. Výber správneho modelu je veľmi dôležitý.

Opel Movano s mechanickou nájazdovou rampou

Aké modely si zákazníci kupujú?

Jednoznačne vedie Meriva, ktorá má ideálne otváranie zadných dverí. Dobrú pozíciu si drží Corsa a Astra. Prekvapením je nárast záujmu o modely Zafira a Mokka. Stále viac sa presadzuje i Vivaro, predovšetkým u rodín s viacerými deťmi. Žiadané je aj Combo.

Ponúkate aj vozidlá prispôsobené pre hendikepovaného spolujazdca?

Áno. Špeciálne upravené sedačky, výklopné sedačky, nakladacie žeriaviky a podobne.

Stretávate sa s problémami pri vyplácaní príspevku na automobil? Pomáhate nejako tým, ktorí na jeho plnú výšku nemajú nárok?

Nie sme schopní posúdiť rozhodovacie procesy na Úradoch práce a oprávnenosť tých či oných žiadateľov o štátny príspevok. Sme ale schopní pomôcť všetkým, a to či už cenou, tak aj spotrebi-teľským úverom.

Čo všetko zahŕňajú vaše servisné služby pre hendikepovaných zákazníkov?

Prednostné objednania do servisu, zvýhodnená cena materiálu, privezenie a odvoz auta v okruhu 20 km. Samozrejmosťou je umy-tie auta.

Aké odporúčania máte pre hendikepovaného človeka, ktorý si obstaráva nové auto? Čo všetko by mal pri výbere zohľadniť? Už som sa o tom zmieňoval pred chvíľou. Auto bude klient použí-vať desať rokov. K čomu ho bude používať, koľko ľudí bude pre-pravovať, zmení sa jeho stav počas tohto obdobia, aké úpravy bude potrebovať… Rád by som ešte zdôraznil aj to, aby pri výbere značky nepreferoval len cenu auta, ale i jeho kvalitu a prístup dovozcu k osobám so zdravotným postihnutím komplexne.

Ako by ste charakterizovali automobily značky Opel, ktoré zákazníkom ponúkate?

Predovšetkým je to široká ponuka modelov. Od najmenších áut až po veľké automobily pre 9 ľudí. Nemecká spoľahlivosť. Široká predajná a servisná sieť. Neustály vývoj ďalších modelov Opel. Komplexný program – Opel Handycars. Akékoľvek informácie si môžete vyhľadať na www.opel-handycars.sk

Ďakujeme za rozhovor Antonínovi Pokornému, projektovému manažérovi programu Opel Handycars.

Zdieľať na: