Vozidlo Elbee

Predstavujeme Vám novinku z Českej republiky, vozidlo ELBEE. Unikát, ktorý sa dá riadiť priamo z invalidného vozíka. Pri nastupovaní a vystupovaní do vozidla sa obslúžite aj sami. Vďaka vozidlu ELBEE, môžu takto cestovať aj tí, ktorí predtým nemohli riadiť vozidlo alebo potrebovali pomoc asistenčnej osoby.


Do vozidla nastúpite sami a riadite priamo z vozíka

Súčasťou konštrukcie ELBEE sú predné sklopné dvere s rampou na diaľkové ovládanie, ktoré umožňujú nastúpiť priamo do vozidla. Ďalej už len jednoducho zaistíte vozík, dvere zatvoríte a môžete smelo ísť. Vyhnete sa tak zložitej manipulácii s vozíkom , komplikáciám pri nastupovaní a závislosti na ďalšej osobe.


Upravíme vám riadenie podľa ťažkosti stupňa postihnutia

Aj keď si naďalej môžete myslieť, že vám vaše postihnutie nedovolí riadiť, obráťte sa na nás. Dokážeme upraviť spôsob riadenia, fixácie vozíka a omnoho viac. Naším cieľom je čo najlepšie sprístupniť cestovanie postihnutým, ktorým sa potom môže vydať vodičský preukaz.


Ľahko zaparkujete čelom ku chodníku, otvoríte a vyjdete

Čelné parkovanie umožňuje maximálne pohodlie. Jednoducho zaparkujete čelom ku chodníku, otvoríte prednú kapotu a vyjdete na chodník. Okrem priečneho parkovania ,samozrejme, pohodlne zaparkujete aj v rade pozdĺžne stojacích automobilov.


Kúpu a úpravu vozidla spolufinancuje aj štátny príspevok

Na kúpu vozidla podľa zákona 447/2008 Zz. môžete využiť príspevok vo výške až 6 638,79 Eur.

Potrebné úpravy vozidla hradí príspevok na úpravu automobilov vo výške tiež až 6 638,79 Eur.

K dispozícii je aj sedadlo pre osobu bez zdravotného postihnutia

Necestujte sami! Využite sklopné sedadlo pre spolujazdca, ktoré je umiestnené za vodičom. Pre maximálnu bezpečnosť pasažiera je ELBEE vybavené trojbodovým pásom. Vozidlo samozrejme uskladní aj nákupy, či prípadnú batožinu.


S vodičským preukazom B1 môžete ELBEE riadiť už od 17 rokov

Ste mladí a chcete sa dopraviť do školy sami , tak isto ako vaši spolužiaci? Vozidlo ELBEE môžete viesť s vodičským preukazom typu B, ale aj s typom B1 oprávňujúce k riadeniu motorových troj- a štvorkolesových vozidiel, ktoré môžete získať už v 17 rokoch.


Rýchlosť 80 km/hod umožňuje cestovať aj po diaľnici

S vozidlom ELBEE cestujete kade a ako ďaleko chcete. Je vhodné pre všetky typy ciest a so spaľovacích motorom nie ste odkázaný na kapacitu batérii.

Kategória: LE
Maximálna rychlosť: 80 km/h
Dĺžka: 2 479 mm
Šírka: 1 330 mm
Výška: 1 725 mm
Šírka vnutr. prejazdu: 770 mm
Výška vnutr. prejazdu: 1 420 mm
Váha: 400 kg
Motor: benzínový
Objem motoru: 300 ccm
Maximálny výkon: 12,5 kW
Priemerná spotreba: 4,5 l/100 km
Zdieľať na: