História SP-OMEGY

Úplne prvé zmienky o plošinách pre telesne handicapovaných siahajú 300 rokov do minulosti, kedy boli tieto plošiny poháňané ručne pomocou kladiek a lán.

Systém, ktorý využíva plošina SP-OMEGA je však oveľa mladší a modernejší. Bol vyvinutý vo Švajčiarsku a jeho prednosťou je, že ľudia sediaci na invalidnom vozíku môžu prekonať aj úzke schodiská. V šesťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia si konštruktéri stanovili jasné kritériá. Musia skonštruovať plošinu, ktorá bude mať minimálne požiadavky na priestor, bude spoľahlivá a bude cenovo dostupná pre bežných ľudí. Prvý prototyp bol zostrojený po roku vývoja plošiny. Unikátny systém SP-OMEGY spočíva v tom, že pohon plošiny je umiestnený mimo plošiny samotnej. Nachádza sa na konci dráhy, čím je možné plošinu umiestniť čo najbližšie k stene alebo zrkadlu schodiska. vďaka tomu zostane maximálny priestor pre prechod schodiskom alebo je možné zväčšiť veľkosť podlahy plošiny na maximálne možné rozmery. v rovnakom období sa začali objavovať aj iné systémy, tie však nemohli nami používanému riešeniu vôbec konkurovať. Od výroby prvého prototypu Švajčiari inovovali plošinu len minimálne. Na konci osemdesiatych rokov bola ich plošina pomerne zastaraná a vzhľadom k tomu, že sa vyrábala neustále vo Švajčiarsku, bola i drahá. Ľudia sa však stále zaujímali o tento systém, ktorý nemal vo svete obdobu. po roku 1989 sa v Československu uvoľnil trh a ľudia začali podnikať. V roku 1992 vznikla firma Altech, ktorá začala vyrábať šikmé schodiskové plošiny podľa vzoru tohto švajčiarskeho modelu. po rozdelení Československa je firma Ares výhradným zástupcom,  ktorý  dodáva  a  servisuje šikmé schodiskové plošiny SP-OMEGA pre slovenský trh. vďaka práci našich šikovných konštruktérov a vývojárov sa plošiny neustále zdokonaľujú a inovujú. a preto sa aj po 23 rokoch výroby naše zariadenia  stále  tešia  veľkej  obľube, čo je zrejmé z počtu predaných plošín. veríme, že to tak zostane aj naďalej.

Súčastnosť

SP-OMEGA je schodisková plošina so  širokým  využitím. Vo  vnútornom  aj  vonkajšom  prostredí  pôsobí  elegantne  a  ľahko  splynie s okolím. Či už doma alebo vo verejných budovách, na priamych alebo točitých  schodiskách,  SP-OMEGA je synonymom pre mobilitu a kvalitu života. vďaka jej minimálnym rozmerom,  ktoré  šetria  miesto a kompaktnej konštrukcii je jej in-štalácia možná prakticky na každé schodisko. V  príplatkovej  výbaveje možné plošinu doplniť o sklop-nú stoličku a tým zabezpečiť pre pravu horšie chodiacim osobám. Pre priame schodiská je plošina v modifikácii SP-DELTA. plošina SP-DELTA je rýchla a jednoduchá na montáž a presvedčí vás svojou robustnou konštrukciou a nízkymi nákladmi  na  údržbu.  So  svojim štýlovým  dizajnom  sa  SP-OMEGA a SP-DELTA hodia do každého prostredia.

Pripravená na zimné obdobie

S blížiacim sa zimným obdobím vyvstávajú obavy týkajúce sa mobility vozičkárov a prepravy po vonkajších schodiskách. ideálne riešenie je šikmá schodisková plošina SP-OMEGA, ktorá funguje za každého počasia. vďaka napájaniu motora priamo zo siete nie je SP-OMEGA odkázaná na vitalitu akumulátorov umiestnených na plošine.

Minimálne zástavbové rozmery

SP-OMEGA i SP-DELTA sú plošiny navrhnuté priamo na mieru schodiska. ich nepopierateľnou výhodou sú minimálne zástavbové rozmery. vďaka minimalizácii technickej steny ostáva viac priestoru pre podlahu plošiny a tým aj viac miesta pre prepravu klienta. Na nasledujúcej vizualizácii je vidieť markantný rozdiel medzi plošinou SP-OMEGA od firmy ARES a plošinou od konkurencie. Minimálne rozmery ocenia nielen zákazníci, ale aj susedia v bytových domoch, ktorí budú mať neustále dostatok miesta na schodisku. Plošina SP-OMEGA nezaberá v sklopenom stave žiadne miesto a preto ostáva bezkonkurenčným riešením na trhu.

Zdieľať na: